علت غفلت از نماز

گرایش به پرستش در اعماق فطرت پاک نهاد آدمی خانه دارد و با روح آدمی سرشته شده است و نماز آینه‌ی صاف و زلال تجلی این پرستش است. با اینهمه چرا عده ای از نماز گزادن سر باز می زنند و به تعبیر قرآن چرا عده ای در امر نماز "با کسالت" به نماز بر می خیزند یا در نماز" به سهو" گرفتارند.(سوره ماعون/آیه 5).

مشکل کجاست؟

گذشته از شیوه های نامناسب دعوت به نمازبه نظر می رسد وفور اسباب غفلت زای حیات دنیوی و زندگی این جهانی علت اصلی این رویگردانی هاست. غفلت به تعبیر معصوم در "مناجات شعبانیه" چرک جان آدمی است. و تذکار مواهب و نعمتهای الهی تنها راه زدودن آن از زوایای روح و جان آدمیان.

منبع: سایت تبیان

/ 7 نظر / 185 بازدید
نازنین زهرا

سلام دوست عزیز وبلاگ خوبی دارید.از امروز به مدت یک ماه هر روز با یک مطلب جدید در مورد " نماز " در خدمتتون هستم. خوشحال میشم بهم یه سری بزنید وبا نظراتتون دل گرمم کنید.راستی اگه افتخار لینک شدن میدین حتما" خبرم کنید.[گل]

جواد

سلام امام باقر (ع ) فرمودند : اسلام بر روی پنج پایه بنا شده است : نماز، روزه ،زکات ، حج ، ولایت . ( كافی ، ج 2، ص 17 ) لینکتون کردم شما طراحی قالب وب هم یاد دارین ؟ اگه یاد دارین میشه منم راهنمایی کنین که چطوری میشه قالب وب رو طراحی کرد؟

نازنین زهرا

سلام. برای بدرقه میاین؟ اگه هم سر نزدید..... می روم تا پیدا کنم ان حقیقتی را که مرا باز می گرداند ...شاید!

طه

خـوابـیـم و حـقیـقتـــ بـﮧ خـدا نـیـستــــ بـﮧ جـز ایـن مـا غـایـبـــ و او منتـظــر آمـدن مــاستــــ . اللهـــــم عجـــل لولیکــــــــــ الفــــــــــرج با وبلاگ کانون اقامه نماز "طه" منتظر ثبت دیدگاه زیباتون هستیم

بسیار زیبا ست

alireza

سلام ممنون كه بهم سرزدي شما هم با افتخار لينك شدي